Service Hotline
+86-755-86524100
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

IPhone'un LCD Versiyonunun OLED Versiyonundan 200 Dolar Olması Bekleniyor

Blaze Display Technology Co., Ltd. | Updated: May 02, 2018

Birkaç gün önce, yatırım şirketi Rosenblatt Securities bir tedarik zinciri raporu yayınladı. Rapor, Apple'ın yeni nesil iPhone'unun Ağustos ayında seri üretime başlayacağını gösteriyor. Apple'ın modelin bir LCD versiyonunu, şu anda aynı anda mevcut olan OLED modeline göre yaklaşık 200 ABD doları daha düşük bir fiyatta sunması bekleniyor.

Rosenblatt analisti Jun Zhang, Apple'ın bu sonbaharda üç yeni iPhone'u piyasaya süreceğini tahmin ediyor. İki OLED versiyonunu, 5,8 inç ve 6,5 inç ekranları ve 6.1 inç LCD ekran modelini içerecek. Çıktı bakımından, LCD versiyonu 50 milyondan fazla OLED sürümü ile 60 milyon adete ulaşacak. OLED versiyonunda, 5,8 inçlik modeller yaklaşık 28 milyon, 6,5 inçlik model ise yaklaşık 22 milyon oldu.

Şu anda, bu yeni tedarik zinciri analiz raporu diğer analistlerin Apple'ın yeni iPhone'unun bu sonbahardaki görüşleri ile örtüşüyor gibi görünüyor, ancak üretim tahminlerinde sadece biraz farklı.

Raporda ayrıca "LCD modellerin konumlandırılmasının daha aktif bir konumda olduğu ve 799 ABD doları aralığında olacağı" belirtildi. Bu fiyatlandırma, iPhone 6 ve iPhone 6s kullanıcılarının çok sayıda "iPhone 8S" sürümüne yükseltilmesine yardımcı olacak. Tip kodu Jaguar Jaguar olarak adlandırılır.

Bununla birlikte, KGI analisti Guo Mingyi'nin analizi biraz farklıdır. Kısa bir süre önce bu 6.1 inçlik LCD'nin 550 TL'den 650 TL'ye kadar daha düşük bir fiyata sahip olduğunu ve fiyatın 700 ile 800 dolar arasında olduğunu belirtti. Modeller çift SIM kart yuvası sağlayabilir ve eSIM desteği gerekmez.

Her durumda, LCD modeller OLED modellerine göre 200 $ daha ucuz olacak. Analist Jun Zhang, 200 $ 'lık düşüşün aslında bir dizi maliyet indiriminin sonucu olduğunu söyledi. OLED'lerin LCD'lere değiştirilmesi, 50 ABD doları tasarruf etti ve orta çerçeveli malzemeler de yaklaşık 20 ABD doları bıraktı. Ayrıca kablosuz iletişim modülleri ve arka uçları içerir. Kameralar ve basınca duyarlı sensörler gibi çeşitli bileşenler için maliyet düşüşleri.

Analist ayrıca, LCD modellerinin "patlama" oluk tasarımını hala koruduğunu, ancak alt kısımda küçük bir kenarlığa sahip olabileceğini belirtti. Bunun neden böyle olduğu belli değil, ancak bu yılki çok sayıda LCD Hai ekranlı telefona göre. Tasarım bulmak zor değil, bu tür bir makine hala bir "çene" sahip LCD üretim teknolojisinin sınırlamaları nedeniyle, üretim basitleştirmek ve maliyetleri azaltmak için, iPhone gibi alt bağlantı bileşenleri yapmak zordur X esnek, bükülebilir bir tasarımdan yapılabilir.

Diğer iki OLED modeline gelince, analistler en son 5.8 inçlik OLED "Porsche" modelinin mevcut iPhone X'e kıyasla çok fazla "önemli tasarım değişikliği" olmayacağını söyledi.

Daha büyük 6,5 inçlik OLED "Rolls-Royce" modelleri daha pahalı bir şekilde konumlandırılacak ve "iPen" desteği gibi bazı alışılmadık özellikler sunacak. Bunlar, Apple Pencil gibi araçlar için değil, iPad gibi, bu aksesuar için iPhone'un kutusuna dahil edilmez.

Analistler, en büyük ekran OLED iPhone modellerinin, çift SIM ikili bekleme özelliğini destekleyen çift SIM kart tasarımları sağlayacağına ve bu özelliğin Asya Pasifik bölgesinde çift SIM kartların kullanılması nedeniyle Çin gibi bölgesel pazarların çekilmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Çok popüler.

Ayrıca, Apple'ın yeni nesil iPhone'ları yüz kimliği için 3D algılama teknolojisini de geliştirecek. İkinci nesil 3D algılama modülleri daha az güç tüketecek ve yeni uygulama özelliklerini de açacak. Daha önce bunun daha çok Apple'ın daha verimli bir VCSEL modülü ile tedarikçisine sağladığı Lumentum'a bağlı olduğu bildirildi.

Bu rapor ayrıca son olası iyileştirmelerden birini de aktarmaktadır. Analistler yeni iPhone'un su geçirmezlik performansını artıracağına inanıyor. Mevcut iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın hepsi IP67 sınıfındadır ve 1 metrede 30 dakikaya kadar dayanabilir, ancak yeni nesil elmaların kabul edilebilir su derinliğini 10 metreye çıkarması beklenmektedir.


EBA7C0DFB5467E7367B565F25AD10652B0637DAA_size152_w642_h410.jpg

Sorgulama
Send
Bize ulaşın
Adres: 5 kat, HSAE Tech Binası, yüksek teknoloji Parkı, Nanshan, Shenzhen, 518057, Çin
Telefon: +86-755-86524100
Faks: +86-755-86524101
E-posta: info@blazedisplay.com
Blaze Display Technology Co., Ltd.